Share on facebook
Share on email

Hangolódjunk egymásra – magyar gyerekek kórusa Pozsonyban

A Zene Világnapja alkalmából a Superar Alapítvány a zene erejével teremtene lehetőséget 10 kisgyerek számára önbecsülésük növelésére egy pozsonyi kórusfellépés sikerélményén keresztül. 

Október 1-jét 1975-ben a Zene Világnapjává nyilvánította az UNESCO. Yehudi Menuhin hegedűművész, a világnap kezdeményezője szerint a muzsika közelebb viszi az embereket egymáshoz. A Superar Zeneművészeti Alapítvány ebből inspirálódva egy zenés személyiségfejlesztő projektet indít ezen a napon. Ennek során olyan gyerekek juthatnak a külföldi kórusfellépés sikerélményéhez, akiknek erre máshogy nem lenne lehetőségük. 

„Nem kell tudni, csak megpróbálni” – hangzik a gyerekek által is szívesen használt szervezeti mottó. Ezt a hozzáállást nem csak az éneklés során hasznosítják a gyerekek: bármilyen más helyzetben megerősíti őket az emögött meghúzódó motiváció és bátorság.  A színpadon állva megtapasztalják a közönség tényleges elismerését, valamint hogy a kemény munka és összetartás akár a lehetetlent is lehetségessé teszi. 

A Superar Alapítvány ének-zenei oktatást nyújt, kórust indít, gitárt oktat és fellépéseket szervez a programjain résztvevő iskolai osztályok tanulóinak. Munkájuknak köszönhetően az osztályok növekvő összetartását és erősődő csapatmunkáját a nemzetközi Superar 2024-es, 4 ország általános iskolai tanárai között készült felmérése igazolja vissza.

A tervezett projekt során 10 gyereket készítenek majd fel különböző nyelvű dalok eléneklésére, melyeket szlovák gyerekekkel közösen fognak előadni a Superar Slovakia pozsonyi éves nagykoncertje alkalmával 2025 tavaszán. E fellépés költségeinek fedezésére közösségi adománygyűjtő kampányt indít a szervezet ma, a Zene Világnapján. Az összegyűlt adományt a NIOK Alapítvány Stronger Roots programja megduplázza.

A Superar tagszervezeteinél hagyományos egymás fellépésre invitálása: idén a magyar és román gyerekek közös koncertet adtak a Sziget Fesztivál Nagyszínpadán. „Aki volt már Superar koncerten, az tudja, hogy a mi dalaink mindig számtalan különböző kultúra zenei örökségét ölelik fel. Ez azért van mert nagyon fontos nekünk, hogy ablakot nyissunk a világra és a velünk dolgozó gyerekeknek mutassunk valamit abból, hogy mi van az iskola, a város vagy az ország határain túl.”  – mondja Morvay Judit, a magyarországi Superar program alapítója. 

Megosztás:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Ezt se hagyd ki

Kapcsolódó cikkek

Szia Lengyelország! Segítsünk azzal, hogy utazunk!

Az 1997-es áradás szörnyű katasztrófát jelentett a régiónak. A jelenlegi árvízhelyzet, mely Ausztriát, Csehországot, Romániát hazánkat is sújtja Lengyelországot sem kerülte el. Három vajdaság: Alsó-Szilézia,