Szeptemberben jelölhetjük a kiemelkedő férfiakat a Gránit Oroszlán Példakép Díjra!
Ebben az évben is lehetőséget teremt a Férfiak Klubja, hogy olyan követendő férfiakat díjazzanak, akik csendben, ám példamutató módon járulnak hozzá környezetükhez, értéket nyújtanak, és segítik embertársaikat. A 2017-ben alapított Gránit Oroszlán Példakép Díjat idén ősszel immár nyolcadik alkalommal adják át azoknak a férfiaknak, akik hiteles mintát nyújtanak a családok, gyermekek, sőt az egész társadalom számára. A díjakat exkluzív gála keretein belül a férfiak világnapja előestéjén, november 18-án adják át öt kategóriában: Apa, Férfi pedagógus, Mester, Felelős üzletember és Közéleti példakép. A korábbi években olyan megbecsült személyiségek részesültek ebben a megtiszteltetésben mint Böjte Csaba, ferences rendi szerzetes; Dolhai Attila, színművész; Imre Géza, olimpikon; Kassai Lajos, lovasíjász; dr. Kiss Gergely, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó; Lackfi János, író valamint Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója.
A Férfiak Klubja szándéka, hogy méltóképpen elismerje azokat a férfiakat, akik szeretteikért, közösségeikért és nemzetükért fáradhatatlanul tevékenykednek. 2017 óta már több mint 100 ilyen kivételes férfit tüntettek ki. A díj alapítója, Bedő Imre szerint rendkívül lényeges a férfiak jelenléte a családokban, és a pozitív férfiminták közvetítése elengedhetetlen ahhoz, hogy a társadalom megerősödjön.
Bedő Imre, a Férfiak Klubja alapítója így fogalmazott: „A társadalmi problémák egyre gyorsabban terjednek, így a helyreállításhoz is komplex és széleskörű intézkedések szükségesek. Ennek következtében bátor lépésekre van szükség, szellemi és lelki mélységekben kell új utakat nyitnunk. Az első és legfontosabb feladatunk, hogy visszaadjuk a hitet a fiatal generációnak. A mai válási statisztikák miatt a fiatalok már nem bíznak abban, hogy létezik tartós, életre szóló házasság. Emellett a fiúkat fel kell zárkóztatnunk, hogy ők is jelentkezzenek a felsőoktatásba, hiszen a diplomás nők egyre nehezebben találnak hasonló végzettségű partnert, ami demográfiai és társadalmi gondokat eredményez.”
A Gránit Oroszlán Példakép Díj nemcsak a közismert személyiségeket emeli ki, hanem azokat a hétköznapi hősöket is, akik csendben vívják meg mindennapi harcaikat. A nívós elismerést évente ítéli oda a Gránit Oroszlán Testület, tagjai között találhatók olyan férfiak, akik korábban már hazavihették ezt a díjat, és vállalták a testületi tagságot, valamint azok a zsűritagok, akik a kezdeti években hitelesítették a díjazottakat. A zsűri női tagjaiból alakult Gránit Oroszlán Példakép Testület feladata minden évben, hogy kiválassza, és soraiba fogadja az új díjazottakat.
Szeptember 29-ig az alábbi öt kategóriában lehet jelölni:
- Apa példakép: A családon belüli apa- és férfiszerepek kiemelt jelentőségének hangsúlyozása.
- Férfi pedagógus példakép: A férfi pedagógusok meghatározó szerepe a társadalomban valamint az apa minta átadásának fontossága.
- Mester példakép: Olyan szakemberek, akik az ifjúságot nevelik, és értékformáló munkát végeznek.
- Közéleti példakép: Független közéleti személyiségek, akik életvitelükkel és munkásságukkal példaképként szolgálnak.
- Felelős üzletember példakép: Olyan üzletemberek, akik nemcsak a vállalkozásukban, hanem a családi és a társadalmi körben is felelősségteljesen cselekszenek.
További információ:
A Férfiak Klubja 2013-ban alapított nonprofit közhasznú szervezet küldetése, hogy a férfiakat családi és társadalmi felelősségvállalásra, a nőkkel való összefogás megújítására és az erkölcsi alapok helyreállítására motiválva megerősítse a családokat, a férfi és nő szövetséget, a generációk közötti szövetséget, és így érjen el társadalmi változásokat. A jövő társadalmát, értékrendjét építő férfiak mellett a szervezet munkáját a Férfiak Klubja Női Támogatói Körének több tízezer hölgytagja is segíti.
A Férfiak Klubja mára társadalmi méretben mutatja fel ezt a jövőépítő értékrendet: Facebook követőinek száma meghaladta a 220.000-et. Tartalmait havonta több mint 1 millió emberhez juttatja el.
Programjain keresztül – a kutatásoktól, a társadalmi projekteken át, az egyéni fejlődést támogató programokig – a legszélesebb skálán, a lehető legtöbb érdekelt felet megszólítva tevékenykedik céljai eléréséért. A szervezet munkáját folyamatos médiaérdeklődés övezi a legnagyobb TV, rádió, nyomtatott és online médiumok részéről.