A tavasz kiemelt fecskevédelmi időszak, amiben a lakosságnak és az önkormányzatoknak óriási szerepe van

Az ezredfordulót követően sajnos több mint 50%-kal (!) csökkent a hazai fecskeállomány, azaz mára legalább minden második madár eltűnt az ereszek alól. A folyamat megfordítása közös érdekünk. A tavasz közeledtével még van idő kihelyezni a műfészkeket, megtervezni a fecskebarát falfelújítást és a sárgyűjtőhelyek elhelyezését, továbbá felszerelni a fecskepelenkákat. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) […]
Hova tűntek a madarak, miért üres sok etető?

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez (MME) számos kérdés érkezett az elmúlt hetekben azzal kapcsolatban, hogy a hó és a kemény fagyok ellenére miért nincsenek madarak az etetőkön? A jelenség hátterében a madarak természetes védekező viselkedése áll. A Magyarországon telelő énekesmadarak általános túlélési viselkedése, hogy a közeledő hidegfront elől – amit egy-két nappal korábban, […]