Share on facebook
Share on email

Áldozatvédelmi konferencia a Reménység Szigetén

Az Erdélyi Gyülekezet és az Érdi Rendőrkapitányság közös szervezésében került megrendezésre az Áldozatok Napja alkalmából szervezett áldozatvédelmi konferencia.

A szakmai tanácskozás elsősorban a bűnmegelőzés aktuális kérdéseit vetette föl a kisközösségek lehetőségeinek és feladatainak szempontjából.

Az Erdélyi Gyülekezetnek és az Érdi Rendőrkapitányságnak az utóbbi években több közös szakmai programja is volt már, részben azért is, mert a gyülekezet vezető lelkésze, dr. Fazekas István, drámaíró, egykori büntetőjogász tanulmányokkal és rendszeres előadásokkal segíti a rendőrség munkáját. Ennek az együttműködésnek a keretében került megrendezésre az Áldozatok Napjához kapcsolható konferencia, mely a prevenció aspektusából most leginkább a kisközösségek lehetőségeire fókuszált.

A nagy érdeklődést kiváltó szakmai tanácskozás érintette többek között azt a kérdést is, hogy a kisközösségek miként óvhatják, és vigyázhatják azokat a gyermekeket és időseket (különösen az elmagányosodott nyugdíjasokat), akik valamilyen formában kapcsolódnak az adott közösséghez. Dr. Fazekas István, vezető lelkész előadásában az áldozat teológiai értelmezéséből kiindulva bemutatta a viktimológia alapjait, majd a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóság Bűnmegelőzési Osztályának dolgozói, Borók Nikolett r. őrnagy A kibervédelem és a bűnmegelőzés kapcsolata címmel, Takács Anna r. százados pedig A kiberbűnözés címmel tartották meg előadásaikat. Mindketten felhívták a figyelmet arra, hogy a kiberbűnözők száma rendkívüli mértékben megnövekedett az utóbbi években, annak ellenére, hogy az európai bűnüldöző hatóságok mindent megtesznek ezek visszaszorítására. Az online csalások specifikus köre egyre szélesebb, s aki az interneten nem a kellő körültekintéssel van jelen, az könnyen áldozattá válhat. Ezen csalások egyik legfontosabb ismérve, hogy a kiszemelt áldozatoknak felkínált lehetőségekben mindig van valami életszerűtlen, az elkövetők a „léprecsalásban” még a legfelkészültebbekben is esetenként megbúvó emberi naivitást célozzák meg. Borók Nikoletta r. őrnagy megrendítő képsorokkal mutatta be, hogy a nyugati országokban miként élnek vissza a bűnelkövetők a Facebookon posztolt gyermekarcokkal és családi videókkal, hogyan használják fel a gyermekek arcát és hangját más bűncselekmények elkövetéséhez.

Dr. Zombor Ferenc, jogász, adatvédelmi szakértő beszélt a mediáció jelentőségéről, majd az adatvédelem legfontosabb szempontjait tárta a hallgatóság elé. Fontosnak tartja, hogy mindenkiben (már a gyermekekben is) tudatosuljon az, hogy személyes adatainkkal mások könnyedén visszaélhetnek, ezért azokat csakis célhoz köthetően kérhetik el.

Berczi Dolóresz r. százados, az Érdi Rendőrkapitányság képviseletében a bűnmegelőzés jelenét elemezte, melynek során az Áldozati Pontok munkájának fontosságát is hangsúlyozta.

Az Erdélyi Gyülekezet a bűnmegelőzési szervekkel a jövőben is folyamatosan együttműködik, így például a nyáron ismét megrendezésre kerülő Kárpát-medencei Konfirmandus Táborban a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrei tartanak majd bemutatót a gyermekeknek a rendőrség munkájáról.

Megosztás:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Ezt se hagyd ki

Kapcsolódó cikkek

Célok és tervezés az élet három területén

Az életben való előrehaladást nagyban segíti, ha tudatosan megtervezzük céljainkat, amelyek az élet három fő területeire bonthatók: önmagunkra, családunkra és párkapcsolatunkra, valamint munkánkra és közösségeinkre.